• Deň puzzle v 3.D

• Deň puzzle

Tento deň vytvoril v roku 2002 Jodi Jill, ako spôsob kedy môže s ostatnými zdieľať radosť z puzzle .

Deti z 3. D si precvičili trošku mozog a  zabavili sa pri spoločnom skladaní puzzle .

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Riaditeľka ZŠ Fatranská 14, Nitra prerušuje výchovno-vzdelávací proces pre žiakov ZŠ Fatranská 14, Nitra od 23. 1. 2024 do 28. 1. 2024.

Odôvodnenie:

Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a zvyšujúcej sa chorobnosti zamestnancov ZŠ Fatranská 14, Nitra vydalo RÚVZ v Nite rozhodnutie č. RÚVZNR/OHDM/430/878/2024, ktorým nariaďuje Základnej škole, Fatranská 14, Nitra zákaz uskutočňovania výchovno-vzdelávacieho procesu v zariadení pre deti a mládež od 23. 1. 2024 do 28. 1. 2024.

Rozhodnutie RÚVZ

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 17.1. sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naša škola mala zastúpenie v oboch kategóriách - v kategórii 1A Filip Gerči zo 7.B a v kategórií 1B Michal Geleta z 8.B,ktorý sa stal aj víťazom okresného kola a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole. Obidvom žiakom ďakujeme a Michalovi držíme palce.

• Na predstavení Povala v DAB Nitra

• 15.1. sa žiaci 3.-9.ročníka zúčastnili predstavenia Povala v DAB Nitra. Nahodili sa do gala a predstavenie veľmi kladne ohodnotili. Tešíme sa, že mali pekný kultúrny zážitok :)

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• 11.1. 2024 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Je to súťaž v prednese povestí a je určená pre žiakov 2.-7. ročníka.

Naši šikovní recitátori si zmerali svoje sily v priestoroch vynovenej školskej knižnice.  Porota rozhodla, že víťazkou súťaže je žiačka 5. A Sofia Zrínyová.

Všetkým recitátorom ďakujeme a víťazke želáme veľa úspechov v okresnom kole.

• Vianočný večierok u štvrtákov :)

• "Šťastné a veselé dnes prajem Vám,

nech nikto pri stole nesedí sám.

Šťastné a veselé nech všetci máme,

nech máte celý rok len šťastie samé."

si od Dominiky Mirgovej spievali v 4.A a 4.B počas vianočných večierkov 21.12.2023.