• Novinky

• IV.E na prezentácii knihy Malý Mikuláš

• Deti zo IV.E triedy sa pravidelne zúčastňujú počas ŠKD súťaže v Krajskej knižnici Karola Kmeťka a výborne sa im darí. Opäť získali plný počet bodov.  Vďaka patrí aj pani knihovníčke,ktorá tento raz pripravila prezentáciu knihy Malý Mikuláš.

• Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 14.2.2024 sa uskutočnilo krajské kolo olympiády v anglickom jazyku v Nových Zámkoch.

Našu školu reprezentoval Michal Geleta z VIII.B, ktorý krajské kolo vyhral a postupuje do celoštátneho kola.

Michalovi gratulujeme a držíme palce v celoštátnom kole.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 6.2. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V II. kategórii sa žiaci umiestnili nasledovne:

1. miesto - Vanda Jechová, 6.C (poézia)

2. miesto - Matias Pataky, 5.A (poézia)

3. miesto - Adela Uharčeková, 5.A (poézia)

Súťažiaci precvičili svoje recitačné schopnosti aj v próze. Túto kategóriu vyhrala Laura Dreveňáková z 5.A. Ďakujeme žiakom, ktorí sa zapojili a postupujúcim držíme palce v obvodnom kole!

• Korčuľovanie s ambasádormi - 3.B

• Naši žiaci z 3.B triedy v dňoch 15.1.- 19.1.2024 zdokonaľovali svoje korčuliarske umenie na kurze korčuľovania s ambasádormi. Program bol veľmi pestrý, každý deň ich čakala ranná rozcvička, potom šup, šup na ľad. Každý deň bol v inom duchu, jeden deň sa ocitli vo vesmíre, iný sa zahrali na dopravné prostriedky. Posledný deň sa ocitli na olympijských hrách, tu si v rôznych disciplínach zasúťažili a ukázali, čo sa naučili. Odmenou im bol potlesk, diplomy i medaily. Nechýbali ani slzy smútku, že tento týždeň tak rýchlo ubehol.

• Lyžiarsky výcvik 2024

• V dňoch 29.1. - 2.1. sa žiaci 7. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku vo Vrátnej doline. S veľkou radosťou môžeme potvrdiť, že všetci zúčastnení si vylepšili svoje lyžiarske zručnosti. Začiatočníci už zvládnu brzdenie a jednoduché oblúky, pokročilí lyžiari si vylepšili techniku lyžovania aj na náročnejších zjazdovkách. Spoločne sme si užili veľa zábavy, oddýchli si a možno sa aj navzájom viac spoznali. Veľká vďaka patrí všetkým deťom, ktoré napriek pádom znova vstali a prekonávali samých seba.

• Všetkovedko

• Dňa 29. 11. 2023 sa uskutočnila vedomostná súťaž VŠETKOVEDKO. Celkovo sa zapojilo 32 076 detí z celého Slovenska. Z našej školy 55 žiakov, z toho 14 prvákov, 19 druhákov, 9 tretiakov a 13 štvrtákov. Najúspešnejší žiaci získali titul a diplom VŠEDKOVEDKO a ostatní žiaci titul VŠEDKOVEDKOV UČEŇ.

Najlepšími riešiteľmi boli A. Ivaniková (1. B), J. Pénzeš (1. C), S. Kmeťová (1. C), ktorá získala 1. miesto, I. Kovácsová (2. A), N. Vargová (2. C), M. Svorad (2. D), E. Penatti (2. D), A. Prokopová (2. D), V. Halandová (3. A), F. Harmath (3. B), M. Pozsgaiová (3. B), H. Pagačovičová (4. E).

Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za účasť a oceneným žiakom srdečne BLAHOŽELÁME!

• Deň puzzle v 3.D

• Deň puzzle

Tento deň vytvoril v roku 2002 Jodi Jill, ako spôsob kedy môže s ostatnými zdieľať radosť z puzzle .

Deti z 3. D si precvičili trošku mozog a  zabavili sa pri spoločnom skladaní puzzle .

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Riaditeľka ZŠ Fatranská 14, Nitra prerušuje výchovno-vzdelávací proces pre žiakov ZŠ Fatranská 14, Nitra od 23. 1. 2024 do 28. 1. 2024.

Odôvodnenie:

Z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov a zvyšujúcej sa chorobnosti zamestnancov ZŠ Fatranská 14, Nitra vydalo RÚVZ v Nite rozhodnutie č. RÚVZNR/OHDM/430/878/2024, ktorým nariaďuje Základnej škole, Fatranská 14, Nitra zákaz uskutočňovania výchovno-vzdelávacieho procesu v zariadení pre deti a mládež od 23. 1. 2024 do 28. 1. 2024.

Rozhodnutie RÚVZ

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 17.1. sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naša škola mala zastúpenie v oboch kategóriách - v kategórii 1A Filip Gerči zo 7.B a v kategórií 1B Michal Geleta z 8.B,ktorý sa stal aj víťazom okresného kola a bude našu školu reprezentovať v krajskom kole. Obidvom žiakom ďakujeme a Michalovi držíme palce.

• Na predstavení Povala v DAB Nitra

• 15.1. sa žiaci 3.-9.ročníka zúčastnili predstavenia Povala v DAB Nitra. Nahodili sa do gala a predstavenie veľmi kladne ohodnotili. Tešíme sa, že mali pekný kultúrny zážitok :)

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• 11.1. 2024 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Je to súťaž v prednese povestí a je určená pre žiakov 2.-7. ročníka.

Naši šikovní recitátori si zmerali svoje sily v priestoroch vynovenej školskej knižnice.  Porota rozhodla, že víťazkou súťaže je žiačka 5. A Sofia Zrínyová.

Všetkým recitátorom ďakujeme a víťazke želáme veľa úspechov v okresnom kole.